середа, 14 вересня 2016 р.

The Wall Street Journal назвала наступну країну — мішень Путіна



Росія ризикує отримати нові санкції з боку Заходу.

Доки Захід слідкує за Україною, яку заведено вважати головним напрямом агресії Владіміра Путіна в Європі, Кремль звертає свою увагу на маленьку і бідну Молдову. Зараз Москва контролює територію, що відкололася від цієї країни, — Придністров’я. Якщо ми будемо ігнорувати те, що відбувається в Молдові, Росія може почати в регіоні чергову силову гру, пише американська газета The Wall Street Journal.

У статті йдеться, що цього тижня виповнюється 10 років фальшивому референдуму, проведеному прокремлівським режимом Придністров’я, на якому 97,2% жителів території зажадали її анексії Росією. На честь цієї дати «президент» Придністров’я — офіційно не визнаний навіть самою Москвою — Євген Шевчук видав указ, в якому просить Росію про повну анексію. Він також оголосив про створення комітету, який повинен буде привести придністровські закони у відповідність до російського права, і зажадав, аби план роботи був готовий до листопада.

Придністров’я — це смуга землі на східному березі річки Дністер, від якої й походить його назва. Воно належить Молдавії, проте, незабаром після того, як в 1990 році (так у тексті, насправді в 1991 році, – Глобал Аналітик) Молдова проголосила незалежність від СССР, воно перетворилося на проросійську невизнану державу. Спроба Молдавії повернути контроль над територією закінчилася нічиєю після російського втручання.

«Поки що Путін ніяк не відреагував на цей указ, однак малоймовірно, що Шевчук міг видати його без дозволу Кремля. Російські ЗМІ зустріли ідею про анексію з ентузіазмом. Так само відреагували на неї і пов’язані з Кремлем ідеологи, які вважають, що всі європейські регіони, в яких є російськомовне населення, по справедливості повинні належати Росії. Приблизно третину населення Придністров’я, яке налічує 500 тис. людей, складають етнічні росіяни», — пише газета.

Москва звинувачує Молдову і сусідню Україну в тому, що вони «задавлюють» Придністров’я. При цьому, хоча Україна, дійсно, не дуже любить проросійськи налаштованих придністровських сепаратистів, київська влада не здійснює систематичної блокади території. Навіть після незаконної анексії Росією Криму та російської агресії на Східній Україні вони обмежилися лише заморожуванням військового співробітництва, нагадує видання.

«На тлі породженого указом про анексію політичного театру Путін почав грати в Придністров’ї військовими м’язами. У серпні Москва провела там танкові навчання. У квітні 2015 року в навчаннях в Придністров’ї брали участь 400 російських солдатів, що входять до складу контингенту приблизно з 1000 осіб, який Москва тримає на цій території, в розріз з власними обіцянками повністю вивести війська до 2002 року», — пише газета.

«Навчання і указ Шевчука про анексію натякають, що Путін зараз перевіряє реакцію Заходу на свій можливий наступний крок. Саме тому США і європейські лідери повинні дати зрозуміти, що будь-які спроби Росії перейти до постійної окупації Придністров’я будуть сприйматися як незаконне порушення суверенітету Молдови і викличуть санкції проти Москви», — резюмує видання.


Немає коментарів:

Дописати коментар