середу, 21 вересня 2016 р.

ФСБ хоче розшифрувати увесь інтернет-трафік росіян



У рамках виконання «пакета Ярової» ФСБ разом з Мінзв’язку та Мінпромторгом обговорює можливості розшифровки та аналізу всього інтернет-трафіку росіян.

Про це пише «КоммерсантЪ» з посиланням на декілька обізнаних джерел.

ФСБ, Мінзв’язку та Мінпромторг обговорюють цілий набір технічних рішень, які дозволять реалізувати дешифрування і, відповідно, доступ до всього інтернет-трафіку росіян.

Міністерства вважають, що потрібно розшифровувати трафік тільки тих користувачів, які привернули увагу правоохоронних органів. Як варіант розшифровки відомства обговорюють установку на мережах операторів обладнання, яке зможе виконувати MITM-атаку (Man in the Middle). Воно розшифрує перехоплений від сервера трафік, а перед відправкою користувачеві зашифрує його назад. Аналізувати отримані дані планується з допомогою DPI-системи (Deep Packet Inspection), яку оператори використовують, зокрема, для фільтрації сайтів.

Як пояснив експерт, гендиректор компанії РДП.РУ Сєргєй Нікулін, якщо використовувати даний функціонал «на зло», то можна «успішно шпигувати за усіма абонентами провайдерів, у яких такі системи встановлено, що породжує ризики порушення конституційних прав громадян та державної безпеки».

Тим часом Мінкомзвязку може почати повністю контролювати російський сегмент Інтернету. У міністерстві розробили ряд поправок в Закон РФ «Про зв’язок», згідно з якими основні елементи інфраструктури Рунета належатимуть державі.

Про це повідомляє видання «Ведомости», яке ознайомилося з проектом поправок, які обговорювалися на нараді у заступника міністра зв’язку РФ Алєксєя Соколова.

За даними журналістів, законопроект покликаний забезпечити цілісність, безперервність, стабільність, стійкість і захищеність функціонування російського національного сегменту Мережі.

«Ведомости» повідомляють, що поправки вводять поняття так званої «критичної інфраструктури Інтернету». До її елементів відносять національну доменну зону, інфраструктуру обслуговування, систему точок обміну трафіком, а також державну інформаційну систему забезпечення цілісності, стійкості та безпеки функціонування російської частини Мережі. Вона повинна зберігати інформацію про IP-адреси і точки обміну трафіком, пояснюють у виданні.

Законними власниками подібних точок обміну регулятор пропонує зробити виключно російських юросіб. Крім того, Мінкомзв’язку планує ліцензувати ці точки. За даними одного з джерел видання, у відомстві вважають допустимим, щоб з часом їх співвласниками могли стати іноземці. Однак володіти пакетом, який перевищує 20%, вони не зможуть. Раніше подібний підхід був випробуваний на власниках російських ЗМІ.

Зміни заторкнуть і національні домени .ru і .рф. Зараз ними керує Координаційний центр національного домену мережі Інтернет (КЦ). Новий законопроект може зробити їх адміністратором тільки засновану самим Мінкомзв’язку російську юрособу, яка буде фінансуватися з резерву універсального обслуговування, куди телекомунікаційні компанії щорічно відраховують по 1,2% доходу від послуг зв’язку. За даними Федерального агентства зв’язку, в 2015 році обсяг цих відрахувань склав 13,73 млрд рублів.

Немає коментарів:

Дописати коментар