понеділок, 26 вересня 2016 р.

Боснійські серби на референдумі проголосували за «День Республіки Сербської»



Боснійські серби на референдумі 25 вересня абсолютною більшістю проголосували за те, щоб зберегти 9 січня «Днем Республіки Сербської» як національне свято, попри заборону Конституційного суду Боснії і Герцеговини.

«З більш ніж 70% підрахованих голосів 99,8% проголосували за те, щоб зберегти 9 січня «Днем Республіки Сербської», — повідомила влада Республіки Сербської.

Повідомляється, що явка на референдумі становила понад 56%.

Зазначимо, що проведення референдуму 25 вересня викликало гострий спротив мусульманського керівництва в Сараєво.

Як відомо, у листопаді 2015 року Конституційний суд БіГ заборонив святкування «Дня Республіки Сербської».

Республіка Сербська, одна з двох державотворчих частин БіГ, відзначає своє свято щорічно з 9 січня 1992 року.

Президент Республіки Сербської Мілорад Додік і парламент жорстко відреагували на рішення конституційного суду в Сараєво і відмовилися змінювати закон або скасовувати свято.

Через це керівництво Республіки Сербської ще кілька місяців тому призначило референдум щодо свята «День Республіки Сербської 9 січня» на 25 вересня.

Лідер боснійських мусульман, який представляє їхні інтереси в Президії Боснії та Герцеговин, Бакір Ізетбегович, між тим, заявив, що лідер сербів Мілорад Додік «грає з вогнем».

Адже, як відзначають аналітики, ігноруючи рішення суду (щодо заборони свята 9 січня), Додік ставить під сумнів Дейтонську мирну угоду, яка поклала кінець кривавому конфлікту на території Боснії першої половини 90-х років ХХ століття.

Раніше США і ЄС також висловлювалися проти референдуму і навіть погрожували санкціями в разі, якщо він відбудеться.

Балканська держава Боснія і Герцеговина, яка раніше входила до складу Югославії, складається з Федерації БіГ і Республіки Сербської, які мають свої конституції, президента, парламент і уряд. Населені боснійськими сербами території проголосили незалежність РС на початку 1992 року у відповідь на ініційований тоді ж боснійцями-мусульманами вихід Боснії і Герцеговини зі складу Югославії.

Немає коментарів:

Дописати коментар