середу, 21 вересня 2016 р.

Відставки Гонтарєвої вже недостатньо



Нинішня епоха, крім війни, запам’ятається чи не найбільшим економічним злочином — грабунком вкладників.

За злочин цей рано чи пізно треба буде відповісти.

Трасти 90-х — це кишенькові злодії порівняно з тим, як лютує зараз наша фінансова влада у особі НБУ та фонд гарантування вкладів (ФГВ), своїми діями та бездіяльністю роблячи постраждалими мільйони.

Що характерно, у судах вину НБУ доводять досить легко. Уся надія нинішніх «найкращих банкірів Європи» на юридичні перешкоди, котрі влаштовують вкладникам для того, щоб перешкодити їм судитися.

За підрахунками самих вкладників, сума активів збанкрутілих банків перевищує 400 мільярдів гривень. Якість управління цими активами є надзвичайно низькою. Як приклад наводять випадок з нерухомістю на Хрещатику (називали фантастичну суму в понад 700 млн грн). Вона була в заставі у одного з великих банків, потім потрапила у розпорядження ФГВ. Заставу було знято судовим рішенням через те, що Фонд елементарно не брав участь у судовому процесі — представники ФГВ пояснили потім, що елементарно не отримали сповіщення поштою.

Найбільше ображає вкладників факт колосальних затрат Фонду на представництво у судах у процесах проти самих вкладників. Фактично, гроші постраждалих громадян використовуються для того, щоб судитися з ними ж — називають цифру більше 4 млрд грн!

Мільйони вкладників – це, звісно, дуже багато. Але проблема ще ширша. Банківська система — це довіра, без довіри банки не існують. Без банків не може розвиватися економіка. Звідки взятися у нас економічному зростанню, якщо кожен банк може впасти, навіть той, котрий носить штамп системного?

В таких умовах джерелом кредитів в країні стає у доларах — МВФ, у гривні — віртуальний друкарський станок НБУ.

Хтось за це має відповісти.

Рада НБУ на сьогодні все ще не сформована повністю, відтак — нелегітимна. Правління НБУ сформоване з порушеннями. Є численні звинувачення у кримінальних правопорушеннях, минулих і сучасних, щодо керівницвта НБУ та ФГВ. На жаль, ГПУ відверто відмовляється реєструвати відповідні провадження. НАБУ наразі не володіє професійними навиками, щоб ефективно розслідувати злочини банкірів — будемо сподіватися, що це тимчасово.

У будь-якому разі питання відставки перших осіб фінансових регуляторів уже перезріло. Верховна Рада, мабуть, давно б відправила Гонтарєву у відставку, але, за Конституцією, це неможливо зробити без Президента. Котрий зволікає.

Звісно, відхід Гонтарєвої на певний час загасить хвилю невдоволення у ЗМІ. Питання, насправді, у іншому: чи понесуть винні кримінальну відповідальність, чи це буде колективна відповідальність нинішньої української влади.

Ігор Луценко

http://www.global-analityk.com/noviny/%d0%b2%d1%96%d0%b4%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%b2%d0%ba%d0%b8-%d0%b3%d0%be%d0%bd%d1%82%d0%b0%d1%80%d1%94%d0%b2%d0%be%d1%97-%d0%b2%d0%b6%d0%b5-%d0%bd%d0%b5%d0%b4%d0%be%d1%81%d1%82%d0%b0%d1%82%d0%bd%d1%8c/

Немає коментарів:

Дописати коментар