понеділок, 31 жовтня 2016 р.

Електронне декларування в Україні: перші результати

Сьогодні, 31 жовтня, останній день, коли українські високопоставлені чиновники можуть заповнити декларації в електронному форматі щодо заробітків за 2015 рік.

На нинішній момент дані подали понад 115,5 тисяч чиновників.

Як відомо, суб’єкт декларування зобов’язаний внести цінне рухоме і нерухоме майно, вартість якого перевищує сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Президент країни Петро Порошенко задекларував понад сто компаній, близько 65 мільйонів доларів доходу і 84 предметів мистецтва.

У нардепа Віталія Хомутинника є вісім офшорів і 270 мільйонів на рахунках.

Декларація Юлії Тимошенко вказує на те, що політик практично нічого не заробила на займаній посаді.
У декларації прем’єр-міністра країни Володимира Гройсмана 12 годинників і понад 1,5 мільйона доларів.
Як пише політолог Євген Магда, процес електронного декларування українських держслужбовців добігає кінця. Суспільству ще належить пережити наслідки цього «атракціону небаченої щедрості», однак перші висновки можна зробити вже сьогодні.

За словами політичного експерта, для суспільства, яке вже два з половиною роки живе в стані постійної кризи, електронні декларації сильних світу цього — потрясіння, проте не найбільше.

«Інше питання — які висновки зроблять декларанти з допущених ними помилок, чи готові вони якісно змінити свої моделі поведінки», — зазначає Магда.

Як підкреслює політолог: підвищення мінімальної зарплати до 3200 гривень з 1 січня 2017 року та відмови від підвищення вдвічі зарплати парламентаріїв — недостатньо, потрібні якісні зміни в державній політиці і здатності вести діалог зі співгромадянами.

«Поки ж є відчуття, що прірва недовіри між суспільством і владою поглибилася ще більше. Більш зріле громадянське суспільство, ймовірно, знайшло б спосіб провести ротацію власників значних сум і колекцій дорогих годинників», — коментує Магда.

Але як вважає політексперт, в українських умовах, на жаль, куди ймовірніше проведення параду амбіцій антикорупціонерів і коливання суспільних настроїв між зневагою і прагненням змести владну верхівку, яка не відбиває настроїв мільйонів українців.

http://www.global-analityk.com/noviny/електронне-декларування-в-україні-пе/

Немає коментарів:

Дописати коментар