пʼятниця, 18 листопада 2016 р.

Наступним світовим потрясінням після Brexit і Трампа може стати Італія – WSJ

Зазначається, що багато європейських політиків останнім часом називали Італію основною загрозою фінансової стабільності єврозони.

Результат референдуму в Італії, призначений на 4 грудня, може стати черговим потрясінням для світових ринків в поточному році, після рішення Великої Британії покинути ЄС (Brexit) і обрання Дональда Трампа президентом США, пише The Wall Street Journal.

На референдумі італійці голосуватимуть за запропоновані прем’єр-міністром Маттео Ренці зміни конституції країни, які скорочують повноваження Сенату і по суті спрощують процес прийняття нових законів урядом. Ренці пообіцяв піти у відставку, якщо країна висловиться проти його пропозицій.

В даний час більшість опитувань громадської думки вказують на невелику перевагу супротивників зміни конституції, при цьому приблизно чверть населення ще не визначилася з вибором.

Зазначається, що багато європейських політиків останнім часом називали Італію основною загрозою фінансовій стабільності єврозони. Напередодні референдуму різниця в дохідності держоблігацій Італії та Німеччини зросла до більш ніж 1,6 процентного пункту, максимуму з березня 2015 року, коли Європейський центральний банк (ЄЦБ) почав викуп активів за програмою кількісного пом’якшення (QE).

На думку аналітиків, при найгіршому сценарії референдум закінчиться не на користь Ренці, який піде у відставку, і ринок сприйме цю подію як чергову ознаку нездатності уряду країни проводити реформи. Це викличе сумніви в тому, що Італія зможе досягти тих темпів зростання економіки, які потрібні для стабільного скорочення держборгу, що становить 135% ВВП при рекомендованих Єврокомісією 60%.

Як наслідок, інвестори з ще більшим небажанням вкладатимуть кошти в італійську банківську систему, через що проблемним фінкомпаніям доведеться перекласти свої втрати на плечі власників облігацій, багато з яких є звичайними вкладниками. Невдоволення італійців, в свою чергу, підвищить шанси на прихід до влади на виборах в 2018 році «Руху п’яти зірок», відомого своїм євроскептицизмом. Якщо це трапиться, майбутнє Італії в єврозоні виявиться під питанням.

Втім, існує і протилежна думка. Багато хто вважає, що референдум в принципі не так важливий – ймовірний період політичної нестабільності після нього не стане для Італії чимось новим. Крім того, у президента країни є шанс умовити Ренці не залишати пост прем’єр-міністра, при цьому головна правоцентристська опозиційна партія, яку очолює Сільвіо Берлусконі, також хоче, щоб Ренці залишився, і погоджується на коаліційний уряд.

http://www.global-analityk.com/noviny/наступним-світовим-потрясінням-післ/

Немає коментарів:

Дописати коментар