субота, 27 серпня 2016 р.

Стало відомо, що радив Вашингтон Києву в дні «ввічливого» захоплення Криму



У 2014 році адміністрація президента США радила Києву утриматися від військових дій в Криму.

Про це з посиланням на статтю журналістів-міжнародників Джоша Рогин і Елі Лейк, опублікованій інформагентством Bloomberg, повідомляє Deutsche Welle.

Як наголошується, в США на той момент враховували, що уряд України був тимчасовим, і вважали, що українська армія не зможе протистояти російським загонам спецпризначення. Також, згідно з повідомленням, не було ясності щодо істинних намірів РФ і її президента Путіна. Вашингтон також побоювався того, що початок Україною військових дій в Криму міг би стати причиною для повномасштабної інтервенції з боку Росії, говориться в матеріалі.

Співрозмовники журналістів серед українського і американського керівництва стверджують, що рекомендації Вашингтона були «порадою, а не розпорядженням».

За даними джерел, схожі рекомендації Київ отримував і від урядів європейських держав. У матеріалі наголошується, що зараз ряд експертів і офіційних осіб в США вважають надані раніше рекомендації помилковими, оскільки тодішня позиція призвела до ще більшої агресії з боку російського президента Путіна.

Як відзначають автори статті, серед представників української влади в той час також були суперечки щодо того, чи варто вести силове протистояння в Криму. Український уряд навіть звертався до Вашингтона з питанням про можливість надання військової підтримки. «Українці знали, що без швидкої і суттєвої американської допомоги військова операція із захисту Криму не мала б багато шансів на успіх», — зазначають автори статті.

Білий дім, в свою чергу, відмовився коментувати цю інформацію. У той же час головний чиновник президентської адміністрації заявив, що Вашингтон здійснюватиме тиск на Росію до повного виконання Мінських домовленостей і відновлення територіальної цілісності України.


http://www.global-analityk.com/noviny/%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%bb%d0%be-%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%be%d0%bc%d0%be-%d1%89%d0%be-%d1%80%d0%b0%d0%b4%d0%b8%d0%b2-%d0%b2%d0%b0%d1%88%d0%b8%d0%bd%d0%b3%d1%82%d0%be%d0%bd-%d0%ba%d0%b8%d1%94%d0%b2%d1%83/

Немає коментарів:

Дописати коментар