субота, 31 грудня 2016 р.

Представниця ОБСЄ вболіває за «різноманіття думок серед неукраїномовного населення»

Представниця ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович заявила, що законодавчі ініціативи української влади щодо регулювання використання української мови на телебаченні та радіо можуть створити «загрозу плюралізму і добросовісній конкуренції на ринку ЗМІ та негативно вплинути на різноманіття ідей і думок, особливо серед неукраїномовного населення».

Про це вона сказала в інтерв’ю, відповідаючи на запитання: «У своєму останньому звіті ви критикували зміни в українському законодавстві, які стосуються заборони певного російського контенту, а також проект закону про введення квот на українську мову в вечірньому прайм-таймовому мовленні. Чому ви думаєте, що ці кроки є надмірними?».

Дуня Міятович заявила, що заборона контенту в будь-якій країні — під час кризи чи в інший час — є проблематичною і потенційно може обмежувати свободу слова.

«Як я вже сказала у своїй заяві від 22 квітня 2016 року, навіть у стані війни демократичні країни зобов’язані обережно поводитися з потенційно проблематичним контентом, наприклад за допомогою використання відповідних судових механізмів, щоб уникнути надмірних кроків і введення положень, що нагадують цензуру», — сказала вона.

Дуня Міятович нагадала, що у листопаді 2016 року вона написала листа владі щодо використання мови на телебаченні та радіо.

«Я не заперечувала права України визначати свою мовну політику, але сказала, що законопроект може поставити під загрозу плюралізм і добросовісну конкуренцію на ринку ЗМІ та негативно вплинути на різноманіття ідей і думок, особливо серед неукраїномовного населення. Я запропонувала допомогу мого Бюро у проведенні експертної оцінки запропонованих змін і доповнень та наданні відповідних рекомендацій, які б узгоджувалися з міжнародними стандартами та принципами ОБСЄ щодо свободи ЗМІ», — заявила представниця ОБСЄ.

Нагадаємо, що ОБСЄ відмовляється офіційно визнавати, що на Сході України триває аж ніяк не громадянський конфлікт, як це подає Москва, а повноцінна, хоч і «гібридна» за формою, війна з Росією. Більше того, рафіновані звіти співробітників цієї структури лише допомагають Росії ховати сліди її військової агресії на Донбасі.

http://www.global-analityk.com/noviny/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8F-%D0%BE%D0%B1%D1%81%D1%94-%D0%B2%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D1%96%D0%B2%D0%B0%D1%94-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D1%96%D0%B7%D0%BD%D0%BE/

Немає коментарів:

Дописати коментар