субота, 16 липня 2016 р.

Британський експерт назвав головну слабкість Заходу перед Путіним

Найбільша небезпека, з якою стикається Захід в протистоянні з Росією, полягає у внутрішніх чварах в Євросоюзі.

Про це заявив старший науковий співробітник Британського королівського інституту міжнародних відносин Джеймс Шерр в інтерв’ю.

«Росія вважає, що проводить стратегічний контрнаступ проти політики НАТО. І все зводиться не тільки до України. Україна — ключова частина цього, але це стратегічний контрнаступ проти міжнародного порядку, в якому домінує Захід. Спочатку в Європі, але, як бачимо в Сирії, це виходить за межі Європи», — сказав Шерр.

«Найбільша небезпека, з якою ми стикаємося — не нові події на Донбасі, а крихкість і волатильність консенсусу, який існує на Заході. Один великий приклад цього — Brexit. У Німеччині та Франції опозиційні партії (причому у Франції не тільки Марін ле Пенн але і Саркозі) — повністю в опозиції до політики, яку проводить влада. Є ще серйозний ризик, що Дональд Трамп стане президентом США», — перерахував він.

За словами британського експерта, якщо щось з цих речей або їх комбінація відбудеться, нинішня західна політика «зникне за ніч».

«У цьому наша найбільша слабкість, якої не було під час холодної війни. Тоді був широкий консенсус серед політичних партій, основних сил щодо основ політики оборони і безпеки. Цього в Європі більше немає», — пояснив він.
Тим часом країни НАТО на саміті у Варшаві натякнули російській еліті на необхідність позбутися Путіна.

Таку думку в блозі висловив російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський.
Експерт висловив переконання, що конфлікт на Донбасі для Росії завершиться падінням путінського режиму.
«Поки Путін перебуває при владі, він не вилізе з Донбасу і не відмовиться від Криму. А владу він втратить тоді, коли всьому його оточенню і так званій еліті, буде зрозуміло, що Захід не хоче мати ніяких справ з їх керівником», — вважає російський політолог.

«Існувати без Заходу вся ця еліта, яка тримає там усі свої гроші, навчає дітей, користується їх медициною, не зможе. Відповідно, керівник, який не може здійснювати якісь робочі відносини з Заходом, буде непридатний», — пояснив Піонтковський.

На його думку, в підсумковій заяві учасників саміту НАТО «звучить чіткий сигнал путінському оточенню».

«Мовляв, хочете так званого мирного існування з Заходом і продовження свого комфортного життя там — звільніться від цього маніяка. По суті, це основний сигнал, який декларація НАТО посилає кремлівським мешканцям», — заявив він.

http://www.global-analityk.com/noviny/%d0%b1%d1%80%d0%b8%d1%82%d0%b0%d0%bd%d1%81%d1%8c%d0%ba%d0%b8%d0%b9-%d0%b5%d0%ba%d1%81%d0%bf%d0%b5%d1%80%d1%82-%d0%bd%d0%b0%d0%b7%d0%b2%d0%b0%d0%b2-%d0%b3%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%b2%d0%bd%d1%83-%d1%81/

Немає коментарів:

Дописати коментар