неділя, 26 червня 2016 р.

Україна може назавжди відмовитися від російського газу

Знаменитий польський реформатор Лешек Бальцерович, який займає посаду співголови групи стратегічних радників з підтримки реформ в Україні, переконаний, що найближчим часом українцям варто очікувати економічного зростання. З європейськими постачальниками стало вигідно співпрацювати, і в поточному році Україна може повністю відмовитися від закупівель російського газу. Про це Бальцерович заявив в інтерв’ю «Апостроф».

За словами радника президента України і колишнього реформатора Польщі, угода про асоціацію України з Євросоюзом виявилося дуже вигідною для обох сторін. Зараз Україна вже не залежить від російського палива, і виходить на інші ринки — це країни Євросоюзу, азійські держави і Туреччина. Бальцерович зазначає, що такі зміни роблять нашу Україну суверенною державою, незалежною від російських енергоносіїв.

Реформатор нагадав усім, що ще якийсь час назад Росія експортувала в Україну близько сорока мільярдів кубометрів палива, а до кінця поточного року імпорт буде, швидше за все, нульовим. Відзначимо, що Росія запропонувала Україні купувати газ за завищеною ціною, яка перевищує номінальну вартість газу європейських постачальників.

«Після двох дуже складних років, причиною яких стали російська агресія та погана спадщина уряду Януковича, тепер вимальовується перспектива економічного зростання, що дуже важливо для людей», — підкреслив він. У той же час Бальцерович додав, що Україні «потрібен цілий пакет реформ, який вже підготовлений у інтелектуальному сенсі». «Найважливішим є зростання української економіки, без якого неможливе вирішення жодних суспільних проблем. Саме це й буде найголовнішим у шкалі успіху. Для того, аби це зрозуміти, треба реалізувати пакет підготованих реформ», — розповів реформатор.

За словами польського експерта, «ці реформи стосуються всієї держави, оскільки від роботи економіки залежить і те, якою є держава, як працюють суди, прокуратура». «Крім того, багато залежить від бюджету. Критично важливо досягнути зменшення дефіциту бюджету, тому що без цього складно забезпечити економічне зростання і стабілізацію гривні», — резюмував він. Як Раніше голова МВФ Крістін Лагард висловила своє занепокоєння відсутністю реформ в Україні.

http://www.global-analityk.com/noviny/%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%97%d0%bd%d0%b0-%d0%bc%d0%be%d0%b6%d0%b5-%d0%bd%d0%b0%d0%b7%d0%b0%d0%b2%d0%b6%d0%b4%d0%b8-%d0%b2%d1%96%d0%b4%d0%bc%d0%be%d0%b2%d0%b8%d1%82%d0%b8%d1%81%d1%8f-%d0%b2%d1%96/

Немає коментарів:

Дописати коментар