понеділок, 23 травня 2016 р.

Парламент Греції схвалив нові заходи жорсткої бюджетної економії

Пакет заходів передбачає зростання старих податків і запровадження нових. Найбільше невдоволення греків викликає скорочення пенсій.

Парламент Греції схвалив черговий пакет жорстких заходів бюджетної економії після дводенних дебатів, в неділю 22 травня. Додаткові заходи необхідні для отримання чергового траншу фіндопомоги в 5,4 млрд євро від міжнародних кредиторів. Прийнятий пакет заходів повинен дозволити уряду Греції заощадити щонайменше 1,8 млрд євро. «За» проголосували всі 153 депутати правлячої коаліції СІРІЗА і партії «Незалежні греки».
Отже, на найближчому засіданні єврогрупи, яке призначене на вівторок, може бути ухвалене рішення щодо виплати траншу.

Таку постанову свого парламенту греки зустріли масовими протестами в Афінах. Найбільше невдоволення громадян Греції викликає скорочення пенсій і підвищення податків. Нові заходи передбачають, зокрема, нове зростання податків і акцизів на велику кількість товарів та послуг, запровадження нових податків, а також встановлення механізму, який передбачає автоматичне подальше скорочення бюджетних витрат у разі недовиконання бюджетних зборів.

СІРІЗА в свій час прийшла до влади на обіцянках відкинути схожі жорсткі реформи, на які раніше був вимушений піти уряд її попередників. І новий уряд таки відкинув одні з таких вимог міжнародних позикодавців — тільки для того, щоб нарешті бути вимушеним піти вже на значно більш різкі реформи.

Як відомо, сумарний обсяг фінансової допомоги Греції становить 86 млрд євро. Угода про це була досягнута у червні 2015 року за участю ЄС, Європейського Центробанку і Міжнародного валютного фонду. Греція опинилася у важкому становищі після дефолту 1 липня. Для того, щоб не вийти із зони євро, після важких переговорів було укладено угоду з Євросоюзом, яка передбачає фінансову допомогу Греції в обмін на непопулярні реформи. Раніше повідомлялося, що Міжнародний валютний фонд закликає країни єврозони послабити боргові зобов’язання для Греції.

http://www.global-analityk.com/noviny/%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82-%D0%B3%D1%80%D0%B5%D1%86%D1%96%D1%97-%D1%81%D1%85%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B2-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%96-%D0%B7%D0%B0%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%B8/

Немає коментарів:

Дописати коментар